තිස්ස නුවරින් සජිත්ගේ සංධානයෙන් වැඩ පටන් ගනී

download (5)
එක්සත් ජාතික පක්‍ෂයේ හිටපු මහා ලේඛම් තිස්ස අත්තනායක මහතා ඉදිරි මැතිවරණය සඳහා මේ වන විට සිය මැතිවරණ කටයුතු ආරම්භ කර ඇත.
Boston කළ විමසීමට පිළිතුරු දෙමින් හිටපු මහ ලේඛම් වරයා පැවසුවේ පාක්‍ෂිකයන්ගේ වැඩි කැමැත්ත අනුව සජිත් ප්‍රේමදාස මහතාගේ නායකත්වයෙන් යුතු සංධානය පෙරට ආ යුතු බවත් ඉදිරි මැතිවරණය ජයග්‍රහණය උදෙසා අනිවාර්යෙන් එජාපයේ සියල්ලන් එකට එකතු වේයැයි තමන් විශ්වාස කරන බවද ඔහු පවසයි. එමෙන්ම මේ වන විට ලකුණ සම්බන්දයෙන් මතුවී ඇති ගැටළුව සම්බන්දයෙන්ද අදහසක් දක්වමින් තිස්ස අත්තනායක මහතා පැවසුවේ මැතිවරණය ප්‍රකාශ වීමෙන් සතියක් ඇතුළත ඒ සම්බන්දයෙන් මැතිවරණ කොමසාරිස්වරයා  නිශ්ශිත පිළිතුර ලබා දෙනු ඇති බවත් ලකුණ සම්බන්දයෙන් පවතින ගැටළු නීතිමය තර්ක සතියක් ඇතුලතදී විසදෙන බවත්ය
හංසයා  හිමිකාරිත්වය රවී කරුණානායක මහතාට  හංසයා ලකුණ තුල නායකත්වය ලැබිය යුතු ඔහුට බව අප පසුගියදා වාර්තා කළෙමු. කෙසේ වෙතත් මෙයට පිළිතුරු  අත්තනායක මහතා පැවසුවේ ” අපි ඉල්ලන්නේ ප්‍රජාත්‍රන්තවාදී පක්ෂය නෙමෙයි. හංසයා ලකුණ. මම  හිතනවා ඔවුන් හංසයා ලකුණ  ජාතික සමගි බලවේගයට  දීමට ප්‍රජාත්‍රන්තවාදී පක්‍ෂය අත හරියි කියලා.” යනුවෙනි.
තිස්ස අත්තනායක මහතා නුවරින් තරඟ කරන අතරේ ඒ අනුව අත්තනායක මහතාගේ මැතිවරණ කාර්යාලය ඊයේ නුවර කටුගස්තොට විවුර්ත කෙරිණි.

By Ashanthi Warunasuriya