සජිත් ගැන රුවන්ගේ අදහස

50873bee14b53517c7baecd348d1f1c1_XL
සජිත් ප්‍රේමදාස තරුණයේ ඉල්ලීම බව අමාත්‍ය මණ්ඩලයේ සාමාජික නොවන ජනමාධ්‍ය අමාත්‍ය සහ ආරක්ෂක රාජ්‍ය අමාත්‍ය රුවන් විජේවර්ධන මහතා පවසනවා.
විවිධ විවේචන හමුවේ මේ දින වල වේදිකාගත වන ජනාධිපතිවරණයේ එක්සත් ජාතික සංධානයේ අපේක්ෂකයා සම්බන්දයෙන් මතුවී ඇති කරුණු කිහිපයක් බොස්ටන් අපි ඔහුගෙන් විමසුවා.
ඒ අනුව සජිත් ප්‍රේමදාස මහතාට එල්ල වන අධ්‍යාපන සුදුසුකම් පිළිබදව අප ඔහු විමසු විට රුවන් විජේවර්ධන අමාත්‍ය වරයා සදහන් කළේ ඔහු විදේශිව අධ්‍යාපනය ලබන සමයේදී සජිත් ප්‍රේමදාස මහතාගේ පියාගේ ඝාතනය සිදුවූ බැවින් උසස් අධ්‍යාපනය නතර කර ඔහුට  බවය.
සජිත් ප්‍රේමදාස එජාපයේ නියම අපේක්ෂකයාද යන්නටද පිළිතුරක් දෙමින් ඔහු පැවසුවේ මෙවැන්නක්. ” සජිත් ප්‍රේමදාස කියන්නේ තාරුණ්‍යයේ ඉල්ලීම. ඔහුට විශාල පිළිගැනීමක් තියෙනවා. ඔහුව බොහෝ අය ඉල්ලුවා. ඔහු ඔහුගේ පියා සේ බෙහෙවින්ම ජනතාවට ආදරය කරන සමාජයට හිතකාමී දේශප්‍රේමියෙක් ඒ නිසාම ඔහු බිම් මට්ටමේ ජනතාවට කළ දේවල් බොහොමයි. මේ නිසා එජාපයේ නියම අපේක්ෂකයා ඔහු.