විද්‍යා ඝාතනයට සම්බන්ධ පුද්ගලයෙක් බේරා ගැනිමට සිදුවන මෙහෙයුමක් ගැන හෙළි වේ

Vidiya murder

විද්‍යා දැරිය ඝාතනය සම්බන්ධ සැකකරුවකු මුදවා ගැනීමට විජයකලා මහේස්වරන් ඇමැතිවරිය පැමිණීම පිළීබදව සමාජජාලා ඔස්සේ විකාශනය වන වීඩියෝව සම්බන්ධයෙන් අධීකරණය නියෝගයක් නිකුත් කරන්නේ නම් පොලීසිය එ් සම්බන්ධයෙන් කි‍්‍රයාත්මක වන බව පොලිස් මාධ්‍ය ප‍්‍රකාශක රුවන් ගුණසේකර මහතා පැවසීයය. 

එ් මහතා මෙසේ පැවුසවේ විද්‍යා ඝාතනයට සම්බන්ධ පුද්ගලයෙක් බේරා ගැනිමට  විජයකලා මහේස්වරන් ඇමතිවරිය ගොස් සිටින ආකාරය සම්බන්ධයෙන් සමාජජාලා ඔස්සෙ විකාශනය වන විඩියෝවක් සම්බන්ධයෙන් ඊයේ (02 පැවැති අමාත්‍ය මණ්ඩල හමුවේදී මාධ්‍ය කළ විමසීමට පිළිතුරු දෙමිණි.

යාපනය මහාධිකරණයේ ති‍්‍රපුද්්ගල විනිසුරු මඩුල්ලක් හමුවේ එ් සම්බන්ධ නඩුවක් ඇති බවත් එහිදී මේ සම්බන්ධයෙන් සාකච්ඡා වෙමින් පවතින බවත් එ් මහතා පැවසිය. 

තවමත් ඊට අදාල නඩු කටයුත්ත සිදු වෙමින් පවතින හෙයින් සිද්ධිය සම්බන්ධයෙන් අධිකරණය නියෝගයක් නිකුත් කළ විට ඊට අනුව පොලිසීය කිි‍්‍රයාත්මක වන බව පොලිස් මාධ්‍ය ප‍්‍රකාශකවරයාා වැඩිදුරටත් සඳහන් කළේය.