අගනුවර රාත්‍රිය කලඔන Aunty party

Couger

නදීෂ නිර්මාණ හේරත්

වෙලාව රෑ එකොලහට විතර ඇති.එකපාර නැවැත්තුවේ හයියෙන් ආපු කාර්එකක්.අන්ධකාරය හින්දා කාර් එකෙන් ආපු අයගේ මුහුණු හරියට පේන්න තිබුනෙනෑ.ඒත් රියදුරු අසුනෙ හිටිය මැදිවියේ කාන්තාවගේ රත්පැහැ තොල් පෙති අන්ධකාරය තුලත් දිලිසෙන්න ගත්තා.මේ කාන්තාවත් අනෙක් පස උන් කාන්තාවත් මාර්ගය අසල මෙච්චර වෙලා රස්තියාදුකාරයෙක් මෙන් නොඉවසිල්ලෙන් සිටි තරුණයාට අතින් සන් කල අතර ඔහු මෝටර් රථය තුලට නැගගත්තේය.

 ඒ කොලොම්පුරේ එක්තරා දිනයක අවසානයට හෝරා කිහිපයකට පෙරයි.තරුණයාගමන්ගත්තේ අතුරුගිරියේ පිහිටි එක්තරා සුවිසල් නිවාස සංකීර්ණයක් වෙතයි.

” කමෝන් බෙිබි” රත් පැහැ දෙතොල් උල් කල ඇය ඔහු හට අඬගැසුවේ උඩු මහලට යන පීඨිකාව වෙතටයි.තරුණයාද ඔවුන් දෙදෙනා අනුගමනය කරමින් පසුපසවැටෙයි.ඔය අතර එක් තැනැත්තියකගේ දුරකථනය  නාදවෙයි.

    ” හෙලෝ ඔන් මිනෝ,හම්බ වුනා.අපි දැන් ඇතුලෙ දැන්” මේ කතා බහඅතරතුර අපට දකින්න ලැබෙන්නේ එක්තරා සොදුරු අවස්ථාවක් නම් නොවේ.අගනුවර පවතින එක්තරා සමාජ සංස්කෘතියක මුහුණත මෙසේ අපි දකින්නෙමු එනම් තරුණයින්,විවාහක මිල මුදලින් උසස් අයගේ ග්‍රහණයට ලක්වීම අද වන විට ජනප්‍රිය නොවුනු සංස්කෘතික අංග ගණයට වැටෙන්නකි.

එහි පවතින වැරැද්ද අපි එකහෙලා හෙලි නොකලද ඇතැම් ව්ට එහි සදාචාර විරොධී ක්‍රියාවලියක ආරම්භයයි. අන්තර්ජාලය හරහා මෙම මැදිවියේ කාන්තාවන් තරුණ පිරිමි සොයා යන අතර තමන්ට නතුවන තරුණයින්ගේ අදහස් දැනගැන්මට ඔවුන් යම් කිසි කාලයක් ගත කරනු ලබයි.විශ්වාසය ඇතිවන්නට ඔවුන්ගේ පරීක්ෂණ මගින් සමත් විය යුතු අතර ඒ අනුව තම හමුවීම් දින වේලාවන් සකසා ගනී.අනතුරුව මුල් දිනයේ තනිව මුණගැසෙන ඇය නිවසින් පිටත තැනක තනිවෙයි.එහිදී තරුණයාගේ හැසිරීම් කෙබදුද යන කාරණාව වටහා ගනී.සමහර අවස්ථා වලදී මුල් අවස්ථාව වේදී ම තරුණයන්ව එපා වෙන කාරණා ද ඇතිවේ.එවිට ⁣මෙම කාන්තාවන් ඉන් ඉක්මනින් ඉවත්වන අතර කතාකරන දුරකථන අංකද වෙනස් කර ගනී.

විශ්වාසය තහවුරු කල තරුණයන්ව තම අනෙක් සමාජිකාවන්ට හදුන්වාදීමේ සාදය ට රැගෙන යන්නේ ඊට දින කිහිපයකට පසුවය.එහිදී තරුණයන් හට මධුවිත,රස මසවුලු ආදිය ලැබෙන අතර රාත්‍රියේ සිට පසුදා පහන්වනතුරාම මියුරු සංගීත රාවය අතරතුර මෙම කාන්තාවන් ඔවුන් හා රති කෙලියේ යෙදෙන අතර ඒ අතරතුර මෙම තරුණයන්ද තම අගහිගකම් පවසා මුදල් ලබා ගැනීමට තරම් ම සූක්ෂ්ම වෙයි.

මෙය අද වනවිට කොළඔ අවට සිදුවුවද අතරින් පතර මෙම කණ්ඩායම් රටේ අනික් ප්‍රදේශ වල ද සාද පවත්වන අතර මේ සියල්ලගේම පෞද්ගලිකත්වය වසන් කිරීම ට ඔවුන් වගබලා ගනී.කෙසේ වෙතත් මෙවන් aunty පාටි ආදියට සමාජ සම්මතයට එරෙහි දෙයක් වුවද එය වැරදි යැයි තීරණය කරමින් නීතිමය පියවරක් ගැනීම ගැන නම් තවමත් නිශ්චිත අදහසක් නොමැත

නදීෂ නිර්මාණ හේරත් – naddygossip@gmail.com